Úton Máriával, a betlehemi kisleánnyal

2011. december 18., címkék: bacskai bálint, Advent 2011, elmélkedések

„Ne féljünk karácsonykor gyengének lenni, elismerni kiszolgáltatottságunkat és felolvasni, megvallani, elénekelni, elimádkozni mit jelent számunkra Krisztus” – olvasható Bacskai Bálint budapest-józsefvárosi lelkipásztor írásában advent negyedik vasárnapja alkalmából.

Hol van a Krisztus szerinti öröm az életünkben? Adventi evangelizáció

2011. december 05., címkék: evangélizáció, bacskai bálint, Advent 2011, Gyülekezeti hírek, evangelizáció

Számos esetben a keresztyének a Krisztustól származó örömüket azért veszítik el, mert engedik, hogy túlzottan is önmaguk gondjai nehezedjenek rájuk. Az Istentől való dicsőséget pedig szívesen felcserélik az egymástól várt dicséretekkel, elismerésekkel. Ezeket a gondolatokat fogalmazta meg a négy napon át tartó nyílt előadássorozat kezdő alkalmán, a Széchenyi utcai gyülekezet hallgatósága előtt Bacskai Bálint, a budapesti, józsefvárosi református gyülekezet lelkipásztora.